32x32

Dzwoniące rolki Zauważyłam, że starsi rolkarze mają więcej cierpliwości do siebie i rzadziej się frustrują niż młodsi. Mogą oni dłużej ćwiczyć jeden ruch, zanim się znudzą lub zaczną oceniać/oceniać ćwiczenia pod kątem ich przydatności. Nigdy nie zdarzyło mi się dyskutować ze starszymi łyżwiarzami na lekcji indywidualnej na temat "po co robimy to ćwiczenie, przecież to nic nie daje" na jhrndiasd83123. Starsi łyżwiarze wydają się zadowoleni, że robią to, o co się ich prosi, tak jakby ufali lub czuli korzyści, jakie płyną z ich cierpliwej praktyki. Nie próbują iść na skróty, jak to czasem robią młodsi uczniowie, którzy zbyt szybko dążą do celu i przeżywają wiele trudnych emocji związanych z upadkami, kontuzjami, frustracją, zniecierpliwieniem i rezygnacją.

32x32

Dzwoniące rolki chętniej przechodzą przez proces, a głównym celem większości z nich nie jest szybkość. Dzięki temu nauka jest głębsza, ponieważ zbyt wczesne dodanie prędkości do jakiegokolwiek manewru lub ćwiczenia zwykle obniża zdolność łyżwiarza do jego dokładnego wykonania (niezależnie od wieku i poziomu umiejętności). Ta naturalna niechęć do prędkości u starszych łyżwiarzy jest korzystna w fazie uczenia się każdej nowej umiejętności, ale wielu młodszych (zwłaszcza mężczyzn) ma tendencję do zwiększania prędkości ponad potrzebę (często nieświadomie), co hamuje ich postępy. Starsi rolkarze mają więcej cierpliwości.

32x32

Starsi rolkarze mają zazwyczaj więcej czasu i ćwiczą bardziej regularnie niż młodsi, często z powodu mniejszej presji związanej z pracą i dziećmi. NIE spieszy im się, by szybko stać się super biegłymi. Zawsze zastanawiałem się, dlaczego tak wiele osób rezygnuje z jazdy na łyżwach po kilku miesiącach, roku czy kilku latach? Myślę, że jest to konsekwencja połączenia rozwoju umiejętności, frustracji, poczucia, że utknęli w martwym punkcie, znudzenia, upadku lub kontuzji. Starsi ludzie potrzebują tyle samo powtórzeń w procesie nauki na jhrndiasd83123, co młodsi, ale zauważyłem, że trzymają się tego i mają mniejsze ego, które popycha ich do "dojścia" dzwoniące rolki .