Tablet do pracy i rozrywki

Tablet stanowi doskonały kompromis pomiędzy smartfonem a laptopem, czy komputerem stacjonarnym. Dzięki niemu w kilka chwil możesz zyskać dostęp do Internetu rozrywki czy potrzebnych do pracy narzędzi. Współczesne modele posiadają wiele ciekawych funkcji, które ułatwiają korzystanie z nich w każdej sytuacji. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę wybierając tablet.

Urządzenie zawsze w gotowości– tablet do pracy

Decydując się na zakup tabletu do pracy, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na jego wielkość oraz wagę. Pamiętaj, że to wciąż urządzenie mobilne, które z pewnością będzie z Tobą często podróżować. Zadbaj o to by był lekki, ale jakość ekranu odpowiadała twoją oczekiwaniom. Na rynku możesz znaleźć produkty mające od 7 do 12 cali. Optymalnym rozwiązaniem będzie model pomiędzy 8 a 10 cali. Taki ekran pozwoli wygodnie pracować, ale także komfortowo oglądać ulubione produkcje czy słuchać muzyki. Często piszesz maile, odpowiadasz na wiadomości lub komentarze? Tablet z klawiaturą to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy łączą rozrywkę z pracą. Możesz dokupić ją oddzielnie, dzięki czemu będzie spełniała wszystkie twoje wymagania. Większość dostępnych na rynku modeli oferuje możliwość połączenia się ze sprzętem przy pomocy modułu Bluetooth. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i nie ogranicza nas żaden przewód. Oczywiście możesz wybrać również klawiaturę podłączoną przy pomocy kabla USB. Wybierając klawiaturę zwróć uwagę na jej rozmiar, jakość wykonania oraz wagę. Dodatkowym atutem będzie również obecność touchpada oraz możliwość podświetlenia, co jest szczególnie przydatne w przypadku osób pracujących po zmroku.

Wybierając tablet do pracy zwróć uwagę również czy w zestawie znajduje się rysik. Ten mały, niepozorny gadżet skutecznie ułatwia obsługę, a dodatkowo zapobiega powstawaniu nieestetycznych odcisków palców. Dzięki temu nie musisz tak często czyścić ekranu. Korzystanie z rysika pozwala na precyzyjne klikanie w ikonki, wygodne pisanie czy rysowanie. To dobre rozwiązanie, dla osób które potrzebują tablet do wykonywania różnego rodzaju projektów graficznych. Dzięki wysiłkowi na spotkaniach z klientem w kilka chwil zmienisz przygotowane projekt, a potencjalny współpracownik będzie mógł wygodnie obserwować, jak wprowadzasz dodatkowe elementy w wybranym przez siebie programie. Wybierając tablet dla grafika bardzo zwrócić uwagę na szybki procesor dzięki czemu dynamika wykonywanych ruchu w programach znacząco wzrośnie.

Tablet do codziennej rozrywki

Wybierając tablet do codziennej rozrywki zwróć uwagę na rozdzielczość wyświetlacza. To od niej zależy jakość wyświetlanego obrazu. Im większa rozdzielczość, tym lepszy komfort oglądania obrazów zdjęć czy filmów. Kolejnym ważnym aspektem będzie typ matrycy. To ona odpowiada za głębię kolorów. Istotnym aspektem jest również format ekranu – najczęściej można spotkać się z 16:9 lub 4:3.. Dzięki nim komfortowo przejrzysz dokumenty, przeczytasz książkę czy artykuły w Internecie. Decydując się na zakup tabletu, warto również zwrócić uwagę, czy posiada slot na kartę SIM. Dzięki temu nawet w podróży będziesz mógł korzystać z Internetu, po wcześniejszym wykupieniu pakietu u operatora sieci komórkowej.

Decydując się na zakup urządzenia elektronicznego pamiętaj również o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Warto wzywać go w praktycznym, miękkim, wodoodpornym etui dzięki czemu ochronisz go przed zalaniem lub zminimalizujesz uszkodzenia w trakcie upadku. Dedykowany pokrowiec umożliwi Ci również wygodne i stabilne postawienie urządzenia na blacie, co pozwoli wygodnie oglądać filmy i seriale, a także odtwarzać muzykę. Na ekran warto położyć szkło hartowane które również zabezpieczy je przed potencjalnymi uszkodzeniami.