Jaką klawiaturę wybrać?

Klawiatura umożliwia obsługę i pozwala na wygodną pracę z komputerem. Odpowiedni jej dobór  jest ważny dlatego, że każdy użytkownik posiada inne preferencje. Klawiatura może ułatwić lub utrudnić pracę, męcząc dłonie i utrudniając bezwzrokowe pisanie. Poznaj różne rodzaje urządzeń i sprawdź, jaka klawiatura będzie najlepsza dla Ciebie.

Rodzaje klawiatur

Najważniejsze klawiatury to tradycyjna, multimedialna, numeryczna oraz płaska. Pierwsza z nich cieszy się największą popularnością. Przeznaczona jest dla użytkowników szukających prostych rozwiązań. Ma tradycyjny układ klawiszy oraz budowę. Zazwyczaj nie posiada zbędnych funkcji dodatkowych. Jej cena nie jest wysoka i oscyluje w granicach około kilkudziesięciu złotych.

Klawiatura multimedialna staje się coraz bardziej popularna, ponieważ oprócz tradycyjnych klawiszy posiada także specjalne, które dedykowane są konkretnym funkcjom, najczęściej związane z muzyką lub video (play, stop). Mogą też uruchamiać dedykowane aplikacje. Klawiatura numeryczna to opcja najlepsza dla biznesmenów. To miniaturowy moduł, który zawiera przede wszystkim cyfry, co bardzo ułatwia wprowadzanie wszelkich ciągów liczb. Klawiatura płaska sprawdzi się doskonale dla osób, które dużo piszą. Jest niskoprofilowa i stosuje się ją przede wszystkim w laptopach. Można ją również kupić do komputera PC. Najlepsze klawiatury znajdziesz tutaj: https://sklep.remiks.com.pl/.

Przewodowa czy bezprzewodowa?

Wybierając klawiaturę, musisz zdecydować, czy ma ona posiadać przewód, czy też nie. Wybór bezprzewodowego urządzenia daje użytkownikowi swobodę oraz pozwala uniknąć problemu plączących się kabli. Klawiaturę taką można położyć zarówno przed komputerem, jak i trzymać ją wygodnie na kolanach. Tego typu urządzenie posłuży również do obsługi komputera typu SMART, posiadający funkcję  Bluetooth.

Klawiatury przewodowe przeznaczone są dla osób, dla których ważna jest pewność działania sprzętu oraz bezpieczeństwo. Sprawdzi się idealnie podczas prezentacji biznesowych – programy będą działać bez problemów z łącznością. „Przewodówka” chętniej będzie wybierana także  przez większość graczy – w profesjonalnej grze opóźnienia łączności mogą wpływać nie tylko na przyjemność, ale i całą strategię gry. Wybierając klawiaturę do komputera, zwróć uwagę na jej ergonomie – jeśli dużo piszesz, warto wybrać model o obniżonym profilu. Pracujesz dużo w arkuszach kalkulacyjnych? Wybierz model numeryczny. Do pracy wieczorami przyda się klawiatura z podświetlanymi klawiszami. Komfort użytkowania podniesie także specjalna stopka, która zapobiegnie przesuwaniu się klawiatury po biurku.