Najnowszy czy może nieco starszy – jaki model iPhone warto wybrać?

Smartfony marki Apple od zawsze wzbudzają wiele sensacji. Bazują na zaawansowanych technologicznie podzespołach, takich jak, chociażby wydajny procesor, doskonałe obiektywy aparatów czy wyświetlacz, zapewniający ostry, nasycony kolorami obraz. Dla wielu osób posiadanie iPhone to wyznacznik statusu społecznego. Czy jednak warto inwestować w najnowszy smartfon z logiem jabłka? A może jednak warto postawić na starszy i tańszy model?

Jaki iPhone wybrać?

Całkiem niedawno, bo w III kwartale 2022 roku, swoją premierę miały aż cztery najnowsze modele iPhone, z czego najlepszym jest flagowiec iPhone 14 PRO. Smartfon wyposażono w zaawansowany chip A16 Bionic, który zapewnia wyjątkową wydajność, doskonałe aparaty, umożliwiające wykonywanie profesjonalnych zdjęć i uwiecznienie nawet najmniejszych szczegółów, wyświetlacz Super Retina XDR z technologią ProMotion czy funkcję wykrywania wypadków. Parametry zachwycają w przeciwieństwie jednak do ceny urządzenia, która wynosi od 6500 do nawet 9800 zł. 

Nie musisz jednak brać kredytu, by mieć bardzo dobrego iPhone. Wiele osób cały czas zachwala model 13, 13 mini czy też jeden z najtańszych, nowych modeli – iPhone SE. Urządzenia również cechują się doskonałymi parametrami i też zdecydowanie bardziej przyjazną ceną. Doskonale sprawdzą się także starsze urządzenia na przykład iPhone 12, 11 czy X – możesz zakupić je z drugiej ręki i na pewno posłużą jeszcze wiele lat. Zaletą smartfonów od Apple jest łatwość ich naprawiania, dlatego, jeśli model będzie już trochę wysłużony, wystarczy wymienić poszczególne komponenty, by przywrócić jego pełną sprawność i estetykę. Najczęściej są to wyświetlacze (najlepsze części zamienne znajdziesz tutaj: https://gsmok.pl/wyswietlacze-iphone-c095), czy baterie. Naprawę warto powierzyć specjalistom z serwisu, aby nie uszkodzić delikatnych podzespołów. 

Dlaczego warto zainwestować w iPhone?

Urządzenia od Apple wyposażone są w łatwy w obsłudze system iOS, intuicyjny interfejs oraz dedykowane, bezpieczne aplikacje. Dają możliwość sprawnej synchronizacji, co jest niezwykle cenione przez osoby, które posiadają nie tylko iPhone, ale i Macbooka, iPada czy Apple Watcha. Marka zapewnia także wygodne przechowywanie danych w usłudze chmury iCloud, która chroniona jest przed wszelkimi atakami hakerskimi. 

Urządzenia z logiem jabłka posiadają doskonałe parametry, dzięki czemu mogą być używane wiele lat. Używany sprzęt można też sprzedać po dobrej cenie. Amerykańskie przedsiębiorstwo dba o swoich klientów, dlatego zapewnia im nawet 4-5 letnie wsparcie serwisowe. Dodatkowo na rynku znajdziesz całe mnóstwo różnych akcesoriów do iPhone’ów i nie tylko – kolorowe etui, bezprzewodowe słuchawki, ładowarki indukcyjne to tylko niektóre gadżety do smartfonów marki Apple.