Najlepsze akcesoria dla graczy

Świat gamingu stale się rozwija. Oprócz zaawansowanych technologicznie konsol, czy coraz bardziej realistycznych gier, rozwija się także oferta profesjonalnych akcesoriów dla graczy, które pozwalają jeszcze bardziej przeżywać emocje, odnosić sukcesy, czerpać niesamowitą zabawę z ulubionych produkcji na PC, konsolę Play Station czy Xbox. Sprawdź, na jakie akcesoria warto postawić w gamingu.

Wielofunkcyjne podstawki na konsole

Wiele godzin grania to żaden wyczyn dla graczy. Problemem mogą być jednak przegrzania konsoli oraz rozładowujące się kontrolery. Można jednak temu łatwo zaradzić. Wielofunkcyjne podstawki to świetne rozwiązanie, by podnieść komfort gry. Zapewniają doskonałe chłodzenie oraz ładowanie nawet dwóch padów. Dodatkowo posiadają miejsce na przechowywanie pudełek z grami, a nawet uchwyt na słuchawki. Dzięki takiej podstawce nie tylko będziesz miał zawsze przygotowany sprzęt do gry, ale i zachowasz porządek w swoim gaming roomie. Urządzenia często mają wielokolorowe podświetlenie, co nadaje świetny efekt i może być doskonałą dekoracją pokoju gracza.

Alternatywą dla wielofunkcyjnej podstawki są stacje ładowania padów, pozwalające na uzupełnianie baterii dwóch kontrolerów jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz zawsze gotowy na rozgrywkę z drugim graczem albo zyskasz zapasowy, w pełni naładowany pad, który umożliwi ci kontynuowanie gry. W przypadku stacji ładujących producenci również zadbali o niebanalny design, który świetnie prezentuje się w gaming roomie. Warto wspomnieć, że niektóre propozycje wielofunkcyjnych podstawek czy stacji ładujących jest oficjalnie licencjonowane przez producentów konsol. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany produkt będzie kompatybilny z modelem Twojego urządzenia.

Fotele gamingowe

Fotele gamingowe nie tylko zachwycają swoim wyjątkowym designem, ale i są doskonałą pomocą w czasie wielu godzin grania, a także pracy przed komputerem. Ich wyprofilowany kształt angażuje odpowiednie ułożenie sylwetki i stabilizuje kark, dzięki czemu minimalizuje ryzyko rozwoju wad postaw i nie obciąża kręgosłupa. Wyposażone są także w ergonomiczne podłokietniki, gwarantujące wsparcie ramionom, aby uniknąć drętwienia nadgarstków czy sztywnienie barków. W fotelach często stosuje się oddychające materiały oraz siateczki, które umożliwiają lepszą wentylację. Dodatkowo mają funkcję odchylania oparcia, tak by łatwo osiągnąć pozycję półleżącą i odpocząć.

Uzupełnieniem fotela gamingowego jest ergonomiczne biurko, którego wysokość można dopasować do sylwetki i preferencji użytkownika. Blaty często w całości pokryte są tkaniną, co umożliwia swobodną obsługę myszki komputerowej na całej powierzchni. Biura posiadają także dodatkowe uchwyty na słuchawki oraz kubek, a także organizer na przewody.

Niewielkie akcesoria – wielkie wrażenia

Wiele produkcji na PC oraz konsole posiada niesamowitą ścieżkę dźwiękową, bądź dubbing znanych aktorów albo najlepszych lektorów. Bardzo często komunikaty, w tym zadania i wskazówki, wyrażane są głosowo, a niekiedy niezbędne jest porozumiewanie się z innymi graczami. Dlatego też tak ważne są wysokiej jakości słuchawki, gwarantujące precyzyjny dźwięk i wyposażone w mikrofon, umożliwiający wyraźną komunikację. Dobrze postawić na bezprzewodową propozycję, która da pełną swobodę, bez problemu plączących się kabli.

Warto również zainwestować w gamingową klawiaturę, która charakteryzuje się większą czułością i odnotowuje każde kliknięcie, nawet kilku klawiszy jednocześnie. Wyposażone są w dedykowane przyciski medialne, umożliwiające szybkie dostosowanie głośności i innych ustawień do preferencji gracza. Dzięki specjalnej podkładce pod nadgarstki zapewniają pełne wsparcie dla dłoni. Niektóre modele dodatkowo są odporne na zachlapania, dzięki czemu nie ulegną uszkodzeniu w razie wylaniu napoju popijanego w czasie gry. Do klawiatury warto dobrać myszkę gamingową, która posiada idealny kształt, dopasowany do dłoni oraz znacznie więcej klawiszy, które możesz dowolnie zaprogramować. Powinna cechować się znacznie większą czułością niż myszka używana do pracy czy przeglądania Internetu.