Technologiczne rozwiązania dla Twojego zdrowia

Technologia to nie tylko dostarczanie rozrywki. To także urządzenia medyczne, dzięki którym możesz zadbać o swoje zdrowie we własnym domu. Dzięki nim nie musisz tracić czasu i pieniędzy na kosztowne wizyty u lekarza. Szczególnie przydatne są dla osób mierzących się z chorobami przewlekłymi, takimi jak na przykład astma, czy dla sportowców, którzy mierzą się z kontuzjami, a nawet dla osób cierpiących na depresję. Sprawdź, w jakie urządzenia warto się zaopatrzyć.

Technologia dla astmatyków

Astmatycy narażeni są na niebezpieczne ataki duszności, które ciężko czasami rozpoznać szczególnie u dzieci. Na szczęście powstały urządzania, które pozwalają monitorować dźwięki w układzie oddechowym oraz takie, które niwelują kaszel. Przykładem może być domowy stetoskop StethoMe, który wskazuje kiedy należy podać leki rozkurczające oskrzela. To przydatne urządzenie także przy zapaleniu płuc. Zarejestrowany wynik możesz wygodnie wysłać lekarzowi za pomocą maila lub sms-a. StethoMe zapamiętuje także historię choroby.

Przyjmowanie leków nie zawsze jest przyjemne. Szczególnie dzieci mają problem, by prawidłowo je zażyć. Warto więc zainwestować w inhalator pneumatyczny albo nebulizator, które rozpyla medykament w postaci mgiełki bez konieczności zgrywania wdechu z podaniem leku. Są to urządzenia, które nadają się jedynie do użytku domowego. Jeżeli zależy Ci na kompaktowym sprzęcie, który można mieć zawsze przy sobie, to warto wybrać inhalator proszkowy albo ciśnieniowy.

Technologia łagodząca ból i napięcia w mięśniach

Praca siedząca albo zbyt mocny trening z zaniedbaniem prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń możesz spowodować powstanie stanów zapalnych, napięć w mięśniach oraz bólu. Wizyty u fizjoterapeuty albo masażysty są kosztowne, tym bardziej jeśli dolegliwości nawracają. Doskonałym rozwiązaniem są domowe masażery w postaci pistoletu lub aparatu z głowicami. Większość urządzeń pozwala na dopasowanie intensywności masażu do własnych potrzeb i pracuje w trybie ostukującym lub wibracyjnym. Niektóre posiadają także funkcję podgrzewania za pomocą podczerwieni co doskonale działa na rozluźnianie mięśni i niwelowanie bólu. Urządzeniem, wygodnym w użytkowaniu jest poduszka masująca. Obracające się głowice świetnie sprawdzi się w przypadku napięć w plecach, karku, ramionach oraz w nogach. W terapii przeciwbólowej warto wykorzystać także elektrostymulatory. Są łatwe w obsłudze dzięki wskaźnikowi rozmieszczenia elektrod. Doskonale rozluźniają, a także stymulują mięśnie.

Technologiczne rozwiązania dla twojego zdrowia

Technologia pomagająca w walce z depresją

Jedną z metod leczenia depresji jest fototerapia. Lampa emitująca światło dzienne działa stymulująco na wydzielanie serotoniny, zwanej hormonem szczęścia. Dzięki temu łatwiej podejmować działania i zapewnić sobie pozytywny nastrój na cały dzień. Blokuje także wytwarzanie melatoniny, odpowiedzialnej za uczucie senności, przygnębienia i apatii. Urządzenie wydziela również promieniowanie podczerwone, które pomaga w walce z reumatyzmem. Ciepło wpływa także na naczynia krwionośne, które rozszerzają się, a dzięki temu udrażniają się i dostarczają organizmowi więcej tlenu i substancji odżywczych.

Technologia pomaga w walce z wieloma chorobami. Nie tylko monitoruje i informuje o nieprawidłowościach, ale także pomaga w podaniu leków. Wiele urządzeń potrafi skutecznie zapobiec kosztownej wizycie u lekarza, a efekty utrzymują się na długo. Zaopatrz się w przydatny sprzęt i ciesz się zdrowiem na długo.