Najlepsze smartwatche – wybierz idealny model dla siebie

Smartwatche znajdują coraz więcej zwolenników. Szczególnie upodobali sobie je sportowcy, a także biznesmeni, dla których niezwykle ważne jest bycie w ciągłym kontakcie z klientami i współpracownikami. Inteligentne zegarki posiadają szeroką gamę funkcji. Pozwalają odbierać powiadomienia, monitorują ciśnienie oraz jakość snu oraz liczą kroki, co motywuje do codziennej aktywności. Poszczególne modele mogą różnić się parametrami. W zestawieniu smartwatchy do 1000 zł pojawia się wiele marek. Poznaj wszystkie i zdecyduj, który będzie idealny dla Ciebie.

Na jakie funkcję warto zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha?

Wybierając inteligentny zegarek zwróć uwagę na jego wyświetlacz. Po pierwsze powinien mieć wielkość dopasowaną do Twoich preferencji. Istotną kwestia jest także jego szczegółowość oraz jasność. Dobrym wyborem będzie AMOLED. Warto wybrać smartwatch z hartowanym szkłem, wytrzymałym na uderzenia oraz zarysowania i dobrą baterią. Zwróć także uwagę na klasę wodoszczelności, szczególnie wtedy, gdy masz zamiar z nim pływać czy nurkować. Dla sportowców ważny będzie pulsometr, a także tryby sportowe, które pozwolą monitorować efekty ćwiczeń. Dobrze by miał wbudowany GPS – funkcja będzie szczególnie przydatna podczas treningów biegowych czy jazdy na rowerze.

Smartwatch powinien odbierać także powiadomienia z smartfona. Informacje o połączeniach czy przychodzących smsach i e-mail znacząco ułatwia pracę. Niektóre modele pozwalają nawet prowadzić rozmowy, a to dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi. Zwolennicy płatności bezgotówkowych powinni zwrócić uwagę czy zegarek ma funkcję NFC. Przydatny jest także Bluetooth oraz WiFi. Wybierając smartwatcha istotna jest jakość jego wykonania oraz design.

Funkcjonalne smartwatche do 1000 zł dla sportowców

Jeśli chodzi o sportowe smartwatche, to prym wiedzie marka GARMIN. Powszechnie wiadomo, ze takie zegarki cenią się dość wysoko, ale i w tej półce cenowej znajdą się modele z wieloma przydatnymi funkcjami. Przykładem może być Forerunner, wyposażony w Bluetooth, GPS, pulsometr czy żyroskop. Smartwatch monitoruje sen, liczy kroki i spalone kaloria. Posiada także funkcje sterowania migawką aparatu oraz odtwarzaczem muzyki. Doskonale nada się dla osób uprawiających triathlon, ponieważ obsługuje takie aktywności jak bieganie, pływanie oraz jazdę na rowerze. Świetnym wyborem będzie także GARMIN Instinct obsługujący więcej trybów sportowych (w tym: fitness, siłownie, wioślarstwo czy narciarstwo) oraz funkcję monitorowania i planowania tras wędrówek. Warto również zwrócić uwagę na markę POLAR. Doskonale sprawdzi się model IGNITE z funkcją FitSpark, która przygotowuje gotowe plany treningowe w oparciu o poziom Twojej kondycji oraz stanu regeneracji. Dodatkowo posiada wiece profili sportowych, a podczas treningów monitoruje tętno i liczy ilość spalonych kalorii.

Najlepsze smartwatche - wybierz model idealny dla siebie

Stylowe smartwatche do 1000 zł dla biznesmenów

Jeśli szukasz eleganckiego smartwatcha, który będzie pasował zarówno do garnituru, jak i na co dzień, to doskonałym wyborem będą propozycje od marki HUAWEI, na przykład GT 2 Pro Classic. Inteligentny zegarek zachwyca stylowym designem. Koperta została wykonana z tytanu, a pasek jest skórzany. Smartwatch wyświetla powiadomienia i umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych. Monitoruje także sen oraz poziom stresu. Wyposażony został dodatkowo z wiele trybów sportowych. Świetnym wyborem będzie także inteligentny zegarek SAMSUNG Galaxy Watch albo GEAR S3 Frontier. Obie propozycje mają wytrzymałe szkoło Gorilla Glass i łączą się za pomocą Bluetooth, WiFi i NFC. Różnią się jednak funkcjami. Pierwszy monitoruje sen i przebyty dystans. Wyposażony został w akcelerometr, czujnik światła oraz wysokościomierz. Posiada także więcej programów sportowych, takich jak pływanie, kolarstwo halowe, bieganie oraz tryb wielodyscyplinowy, w porównaniu do GEAR S3 Frontier, który posiada tylko ten ostatni. Druga propozycja obsługuje za to połączenia, dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi.