Ułatw sobie odśnieżanie chodnika

Zima nieprzerwanie kojarzy nam się z ujemnymi temperaturami, sypiącym śniegiem i utrudnieniami na drogach. Również na naszych posesjach musimy zadbać o to, aby przemieszczanie się po chodniku czy podjeździe było bezpieczne. Odśnieżanie to czasem trudna i żmudna praca w mało komfortowych warunkach. Istnieje jednak kilka gadżetów i urządzeń, które skutecznie ułatwiają przeprowadzenie wszelkich czynności. Zobacz, w co można zainwestować by cieszyć się idealnie odśnieżoną posesją.

Profesjonalna odśnieżarka

Istnieje wiele urządzeń, które pomogą w usunięciu zalegającego śniegu. Odśnieżarka to duże, ale jednocześnie wygodne w użytku urządzenie, które zbiera zalegający śnieg przy pomocy specjalnego mechanizmu. Większość modeli wyposażonych jest w praktyczne kółka, ale możesz znaleźć również takie, które mają zamontowane gąsienice. Te ostatnie sprawdzą się też do odśnieżania nierównych i pochyłych terenów. Doskonale odnajdą się na różnego rodzaju stromych podjazdach czy na terenach górskich. Zadaniem odśnieżarki jest szybkie efektywne i przede wszystkim ciche odśnieżenie wybranego miejsca. Przy użyciu odśnieżarki w kilka chwil możesz pozbyć się śniegu, który spadł przez całą noc. Maszyna o odpowiednich parametrach skutecznie poradzi sobie zarówno sypkim i suchym, jak i ciężkim, zbitym opadem. Do odśnieżania niewielkiego terenu sprawdzi się maszyna o szerokości zabieraka około 50 cm. Skutecznie zbiera śnieg a także pośniegowe błoto. wybierając odśnieża orkę do domowego użytku warto zwrócić uwagę, czy komin wyrzutu jest regulowany. To znacząco ułatwia pracę.

Na wspomnianych już wcześniej nierównych terenach, do mierzenia parkingów przed biurowcami, wokół hoteli czy obiektów turystycznych sprawdzi się nieco większe urządzenie. Warto zwrócić uwagę na maszynę z napędem hydrostatycznym, o szerokości zbieraczka większej niż 50 cm. O niezawodności i wydajności maszyny decyduje również moc silnika. Jeżeli wiesz, że urządzenie będzie eksploatowane codziennie w okresach zimowych wybierz model o mocy silnika w większej niż 5 koni mechanicznych. Na rynku można znaleźć również hybrydowym które cieszą się sporą popularnością. Pozwalają one na nieprzerwaną, kilkugodzinną pracę, a inwestycja ta, liczona w latach eksploatacji, jest bardzo opłacalna. Alternatywą może być również zamontowanie specjalnego pługu do traktorka, który latem wykorzystujemy do koszenia trawy. Wielu producentów oferuje specjalne elementy dopasowane do danego modelu. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem takiej maszyny, tam możesz przemyśleć tego rozwiązania.

Kable grzewcze i maty

Może kiedyś słyszałeś o pojęciu podgrzewanych podjazdów. Taki rodzaj instalacji rzeczywiście istnieje. Dzięki temu rozwiązaniu bruk nagrzewa się, a padający śnieg natychmiast ulega roztopieniu, w związku z czym konieczność odśnieżania niemalże nie istnieje. Jak to działa? Kluczem do sukcesu są specjalne elektryczne kable grzejne. Cały system niestety jest bardzo kosztowny zarówno eksploatacji jak i w montażu. Alternatywą jest zastosowanie takiego rozwiązania jedynie w potrzebnych miejscach na przykład w pobliżu bramy dojazdowej, która pod wpływem ujemnych temperatur może zamarznąć, a w konsekwencji jej otwarcie nie będzie możliwe. Takie rozwiązanie choć kosztowne wydaje się być całkiem ciekawe.

Urządzenia dedykowany odśnieżaniu i wszelkiego rodzaju instalacje zwykle bywają bardzo kosztowne i nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Co więc warto zainwestować mniejsze pieniądze by skutecznie uporać się z zalegającym śniegiem? Podstawą jest łopata szeroką łyżką, która pozwoli szybko usunąć nadmiar opadu. Warto wybrać model wykonane aluminium. Sama konstrukcja będzie lekka a manewrowanie komfortowe. Jeżeli pod warstwą śniegu kryje się lód. Warto przemyśleć posypanie miejsc chlorkiem magnezu. Pozwala efektywniej niż sól drogowa rozpuścić zamarznięte drogi czy chodniki. dodatkowo nie powoduje uszkodzeń nawierzchni i zapobiega ponownemu zlodzeniu. Chlorek magnezu jest bezpieczny dla środowiska i wydajniejszy niż sól czy piasek. Dzięki tym metodom uporasz się zimowym problemem.